1

IMG_4750.JPG

IMG_4800.JPG

IMG_4764.JPG

IMG_4755.JPG

IMG_4774.JPG

2

IMG_4780.JPG

IMG_4779.JPG

IMG_4805.JPG

IMG_4832.JPG

3

IMG_4850.JPG

IMG_4854.JPG

IMG_4874.JPG
1397/8/15 سه‌شنبه به همت خیّران مجموعه کلنگ احداث سالن چندمنظوره نگین در گذر فرهنگ و هنر یزد به زمین زده شد کلنگ احداث سالن اجتماعات چندمنظوره «نگین» به همت خیران این مجموعه و با پیگیری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، در کنار ساختمان کتابخانه فرخی یزدی واقع در گذر فرهنگ و هنر یزد (کوچه مازاری‌ها)، به زمین زده شد.

در این مراسم که عباس حیدری، سرپرست فرمانداری یزد؛ غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد؛ الهه جورابی، سیدحسین آزادی، ونوس عامری و محمد قمی، از اعضای شورای شهر یزد؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ محمدصالح اولیا، رئیس دانشگاه یزد؛ عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد؛ سیدحسین پیغمبری، مدیرکل کانون پرورش فکری استان و جمع دیگری از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند، کلنگ احداث سالن اجتماعات چندمنظوره «نگین» در گذر فرهنگ و هنر یزد (کوچه مازاری‌ها) با حضور خیران این مجموعه به زمین زده شد.

سرپرست فرمانداری یزد در این مراسم با تقدیر از نیت خیر بانیان این سالن، بیان داشت: مردم یزد از دیرباز در امور خیّری و سنت حسنه وقف پیشگام بوده‌اند و در همه حوزه‌های خیّری نظیر ساخت مسجد و حسینیه، مدرسه‌سازی و ساخت بیمارستان و درمانگاه‌، مشارکت جدی داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه امروزه نیازها و حوزه‌های جدیدی برای فعالیت‌های خیرخواهانه ایجاد شده است، گفت: باید تلاش کنیم اقدامات خیری به سمت حوزه‌های فرهنگی نظیر کتابخانه‌سازی جهت‌دهی شوند تا بخش بیشتری از مردم به کتاب‌های سودمند دسترسی پیدا کنند.

حیدری، فعالیت خیری در بخش‌های فرهنگی را توفیقی مضاعف برای خیران دانست و اظهار داشت: جامعه ما نیاز به توسعه فرهنگی دارد و برای تحقق این امر، ایجاد زیرساخت‌ها ضروری است. به همین خاطر نیت و اقدام خیرخواهانه خیّران فرهنگی شایسته تقدیر مضاعف است.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در ابتدای این مراسم با ابراز خرسندی از کلنگ‌زنی مجموعه‌ای فرهنگی در حاشیه گذر فرهنگ و هنر یزد گفت: بی‌شک خانواده محترم خیّر سالن چندمنظوره نگین با نیت خیر خود، منشأ آثار و برکات بسیاری در این گذر فرهنگی خواهند شد.

وی احداث این سالن در کنار ساختمان کتابخانه عمومی فرخی یزدی را به فال نیک گرفت و گفت: این سالن می‌تواند محملی برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی باشد و به پویایی هرچه بیشتر گذر فرهنگ و هنر نیز کمک کند.

محمدباقر خلیلی یکی از خیران سالن چندمنظوره نگین نیز در این مراسم، به چگونگی شکل‌گیری ایده ساخت سالن اجتماعات در گذر فرهنگ و هنر یزد اشاره کرد و افزود: بنده به همراه همسرم از چند سال پیش با پس‌انداز ماهیانه مبلغی از دستمزد خود که حاصل تدریس در دانشگاه‌ است، تصمیم به احداث بنایی فرهنگی در شهر یزد گرفتیم که پس از مشورت با مدیرکل کتابخانه‌های استان، ایده ساخت سالن چندمنظوره در کنار کتابخانه فرخی یزدی مطرح و تصمیم به ساخت این سالن گرفته شد.

وی ابراز امیدواری کرد ساخت این سالن بتواند به گسترش فعالیت‌های فرهنگی و کتاب‌محور در کتابخانه عمومی فرخی یزدی کمک کند.

گفتنی است، سالن چندمنظوره نگین در زمینی به مساحت 230 مترمربع توسط بانیان آن محمدباقر خلیلی و شایسته دادفرنیا احداث می‌شود و زیربنای این ساختمان که در قالب سالن کنفرانس و اجتماعات مورداستفاده قرار خواهد گرفت، 175 مترمربع خواهد بود.

 پیش‌بینی شده است این بنا با صرف هزینه‌ای حدود 4 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شود و برای بهره‌برداری در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد قرار بگیرد.

منبع: روابط عمومی اداره کل

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.