1393/11/8 چهارشنبه معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: ترویج مطالعه با توجه به توصیه‌های رهبر انقلاب از اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی است معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی عصر امروز چهارشنبه هشتم بهمن در دیدار با استاندار یزد با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه کتاب و کتابخوانی، ترویج مطالعه را از اولویت‌های نهاد کتابخانه‌ها برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین "سیدمحمدرضا واحدی" با تأکید بر اینکه مأموریت نهاد کتابخانه‌های عمومی به لحاظ قانونی، ساخت و توسعه کتابخانه‌ها و تأمین نیرو و منابع آن است، اظهار داشت: معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص میزان مطالعه مردم، طرح‌های متعددی را برای مرتفع نمودن این دغدغه معظم‌له و ترویج مطالعه در دست اجرا دارد.

وی تصریح کرد: اگر کتابخوانی برای مسئولان اجرایی ما دغدغه شود، خیلی از معضلات این حوزه به خودی رفع می‌شود و دستیابی به آرمان‌های انقلاب اسلامی و منویات رهبر فرزانه انقلاب در رشد مطالعه جامعه ممکن خواهد شد.

استاندار یزد نیز در این دیدار معرفی کتاب‌های خوب و جذاب به قشر جوان را در افزایش میل به مطالعه مؤثر دانست و تأکید کرد: انتظار ما از مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان و مدیرکل جدید آن، توجه به ترویج مطالعه و گسترش دسترسی مردم و جوانان به کتاب‌ها و منابع مفید است.

"سیدمحمد میرمحمدی" همچنین با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی یزد بیان داشت: امیدواریم این توانایی‌ها در مجموعه کتابخانه‌های عمومی بیش از پیش بروز داشته باشد و شاهد پویایی و رشد هرچه بیشتر کتابخانه‌ها در دوران مدیریت خانم دوست فاطمیها باشیم.

در این دیدار که در دفتر استاندار یزد برگزار شد، "محمدهادی ناصری" مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی و "رقیه دوست‌فاطمیها" مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز حضور داشتند.

منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.