سخنان دبیرکل
01
1393/3/19 دوشنبه دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي كشور: ضعف‌هاي موجود در نهاد ناشي از عدم استفاده از نظرات كتابداران بوده است دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور ظهر يكشنبه 18 خرداد در بدو حضور خود در اين نهاد گفت: بار اصلي كار نهاد بر دوش كتابداران عزيز است و ضعف‌هاي موجود ناشي از عدم توجه احتمالي به آنها و يا عدم استفاده از نظرات كتابداران بوده است.

عليرضا مختارپور در جمع مديران و كاركنان نهاد كتابخانه‌هاي كشور با اشاره به عيادت از دبيركل سابق نهاد در بيمارستان گفت: قرار بود روز گذشته به نهاد بيايم كه متوجه شدم آقاي ملك‌احمدي در بيمارستان بستري هستند، لذا امروز پس از عيادت از ايشان در بيمارستان و كسب اجازه از وي در خدمت شما عزيزان هستم.

وي افزود: نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور، نهادي صد درصد فرهنگي است و بيشترين كار آن نيز در عرصه فرهنگ مكتوب است كه براي من حضور در چنين مجموعه‌اي فرصتي مغتنم است.

دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور با اشاره به ثبات مديريتي خوب و مناسب نهاد، گفت:‌ نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور تاكنون تنها دو دبيركل را در خود ديده است كه اين ثبات مديريتي، فرصت خوبي محسوب مي‌شود چراكه باعث شده اين نهاد كمتر دچار تغييرات سريع ديدگاهي و راهبردي شود.

مختارپور با اشاره به ديدار صبح امروز خود با مهندس ملك احمدي يادآور شد: امروز ضمن عيادت از مهندس ملك احمدي از ايشان خواستم اگر توصيه و يا حتي نصيحتي دارند، بفرمايند. ايشان نيز به مشكلاتي در كه دوره اول وجود داشت اشاره كردند و برخي از مشكلاتي كه در دوره مهندس واعظي ادامه پيدا كرده بود را به من يادآور شدند.

وي تصريح كرد:‌ كارهايي كه در دوره جديد شروع شده نياز به تقويت و تداوم دارد و اميدوارم با همكاري دوستاني كه در نهاد هستند به نحو مطلوبي بتوانيم به سمت رشد و پيشرفت حركت كنيم.

دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور با اشاره به وضعيت كتابداران كشور يادآور شد: بار اصلي كار نهاد بر دوش كتابداران عزيز است و اگر هم ضعفي در كار نهاد بوده ناشي از عدم توجه احتمالي به آنها و يا عدم استفاده از نظرات كتابداران بوده است.

مختارپور در پايان گفت: كارهاي بسياري را مي‌توان با تفاهم و همدلي پيش برد. اميدوارم مدتي كه همكار شما در نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور هستم، سبب آبرو براي من نزد خداوند متعال شود.

گفتني است، مختارپور پيش از حضور در نهاد كتابخانه‌هاي عمومي، از محمدحسين ملك احمدي دبيركل پيشين نهاد كه به دليل شكستگي از ناحيه پا در بيمارستان آتيه تهران بستري است، عيادت كرد.

منبع: روابط عمومي نهاد كتابخانه‌هاي عمومي

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.