6

5

9

1

3

2

8

7
1397/12/23 پنجشنبه در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌ها مطرح شد همه کتابخانه‌های استان یزد در روزهای آغازین سال آینده فعال هستند در پنجمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد که روز چهارشنبه 22 اسفند با حضور کارشناسان ستادی این اداره کل و رؤسای ادارات شهرستان‌ها در کتابخانه عمومی دکتر جوادی یزد برگزار شد، بر فعالیت همه کتابخانه‌های استان در روزهای آغازین سال آینده تأکید شد.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های یک‌ساله همکاران خود در برگزاری موفق برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌ها گفت: برگزاری موفق جشنواره کتابخوانی رضوی و رشد چشمگیر مشارکت مردم از مهم‌ترین اقداماتی بود که در سال 97 با همت همه همکاران به نتایج ارزشمندی انجامید.

وی با اشاره به انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 98 بیان داشت: کسب این عنوان ارزشمند حاصل همکاری و تعامل همه دستگاه‌های فرهنگی استان و به ویژه تلاش همکاران کتابدار یزد بود که با اجرای برنامه‌های فرهنگی و خلاقانه، به این انتخاب کمک کردند.

دوست فاطمی‌ها افزود: البته اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برای سال 98 که یزد به عنوان پایتخت کتاب معرفی شده است نیز برنامه‌های متعددی خواهد داشت که از مهم‌ترین اقدامات در این خصوص، افتتاح کتابخانه‌ مرکزی یزد با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی در این سال خواهد بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری نخستین دوره جشنواره قصه‌گویی نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش و همت همکاران قصه‌گو، 15 کتابدار از استان یزد و 5 قصه‌گوی یزدی بخش آزاد به مرحله منطقه‌ای این جشنواره راه‌ یافتند و در این مرحله نیز 3 قصه‌گوی یزدی موفق به راهیابی به مرحله کشوری جشنواره شدند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری موفق طرح «کتابخانه‌گردی» در استان خبر داد و گفت: در دومین سال از اجرای طرح ملی کتابخانه‌گردی، روز 18 اسفند شاهد حضور چشمگیر مردم و مسئولان در کتابخانه‌های منتخب استان در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی بودیم که این امر حاصل پیگیری و همت رؤسای کتابخانه‌های شهرستان‌ها برای دعوت از مردم، مسئولان و فرهیختگان بود.

حامد عطارها، معاون امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد نیز در این نشست با برشمردن اتفاقات مثبتی که در سال 97 در کتابخانه‌های سراسر استان رخ داد، بیان داشت: در سال جاری شاهد ادامه روند بهسازی و عملیات عمرانی در برخی کتابخانه‌های استان بودیم که از مهم‌ترین این اقدامات، بهسازی بخش کودک، سالن‌ مطالعه و بخش امانت کتابخانه عمومی امام علی(ع) به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه شهرستان یزد بود.

وی همچنین به سفر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی به استان یزد در سال 97 اشاره و تصریح کرد: در این سفر، موضوع تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی یزد به طور جدی پیگیری شد و براساس توافقات صورت گرفته، کتابخانه برای تکمیل و بهره‌برداری به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واگذار شد.

عطارها همچنین از فعالیت همه کتابخانه‌های عمومی استان در روزهای پنجم تا یازدهم فروردین ماه 98 خبر داد و گفت: براساس بخشنامه نهاد، در صورتی که همکاران هریک از کتابخانه‌ها تمایلی به استفاده از مرخصی در این ایام نداشته باشند، کتابخانه‌های دو شیفت موظفند در هر دو نوبت صبح و عصر به ارائه خدمات به مردم شریف استان بپردازند.

وی همجنین با اشاره به بخش‌نامه‌های اداری و کتابخانه‌ای ابلاغ‌ شده از سوی نهاد، خواستار اجرای دقیق مفاد این بخش‌نامه‌ها در همه رده‌های اداری شد.

در ادامه جلسه نیز معاون اداری مالی و کارشناسان فرهنگی، روابط عمومی، حراست، امور کتابخانه‌ها و مشارکت‌ها به بیان موارد تخصصی حوزه کاری خود پرداختند و به سئوالات رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها پاسخ گفتند.

پس از پایان پنجمین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، اعضای این شورا با حضور در کتابخانه عمومی امام علی(ع) از روند بهسازی و زیباسازی این کتابخانه آگاهی یافتند.

منبع: روابط عمومی اداره کل

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.