1398/11/6 يكشنبه با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛ پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» آغاز به‌کار کرد در ادامه مسئولیت و فعالیت‌های اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یاری رسانی به مردم آسیب دیده کشور از بلایای طبیعی، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور آغاز به‌کار کرد.

در این پویش مردمی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به عنوان پایگاه‌های دریافت کمک‌های مردمی شامل تمامی اقلام ضروری و مورد نیاز اعم از پوشاک، کفش، پتو، چراغ نفتی، لوازم بهداشتی، کنسرو، آب معدنی، خوراکی، اسباب‌بازی، کتاب و لوازم‌التحریر تعیین شده‌اند تا با جمع‌آوری و ارسال این اقلام، گامی کوچک در راستای تأمین نیازهای مردم آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان برداشته شود.

مردم نوع‌دوست استان یزد نیز با مراجعه به هریک از کتابخانه‌های عمومی استان می‌توانند کمک‌های خود را در قالب اقلام فوق به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اهدا کنند.

گفتنی است، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای مسئولیت‌ها و فعالیت‌های اجتماعی خود، از سال ۱۳۹۶ به امدادرسانی به مردم زلزله‌زده در مناطق غرب کشور اقدام کرد و در ادامه نیز در جریان سیل ویران‌گر فروردین ماه سال جاری، طی دو مرحله اقدام به جمع‌آوری اقلام فرهنگی و کتاب و اهدای آن به کودکان مناطق سیل زده کرد.

منبع: روابط عمومی اداره کل

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.