1

2

4

3
1397/11/13 شنبه برگزاری سلسله نشست‌های مثنوی‌خوانی در کتابخانه مرکزی میبد با حضور جمعی از علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی و با حضور استاد باسابقه ادبیات میبد، سلسله نشست‌های مثنوی‌خوانی در کتابخانه مرکزی این شهر برگزار می‌شود.

در این نشست‌ها که با حضور محمدرضا فخارچی، از اساتید دانشگاه برگزار می‌شود، بخش‌های منتخب مثنوی معنوی مولانا قرائت شده و موردبررسی قرار می‌گیرد.

داوود زارعشاهی، مسئول کتابخانه مرکزی میبد از برگزاری نشست‌های مثنوی‌خوانی در این کتابخانه خبر داد و گفت: این نشست‌ها با  هدف آشنایی با پندها و آموزه‌های مثنوی معنوی و درک بهتر مفاهیم این اثر ارزشمند و بررسی نیازهای جامعه به داستان‌های پندآموز مولوی برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان نیز برداشت‌های خود را در قالب نقد و تحلیل ادبی ارائه می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه در این نشست‌ها تلاش می‌شود با نگرش جدیدی، پیام مولوی را بعد از هشت قرن به مخاطب ارائه شود، گفت: سلسله نشست‌های مثنوی‌خوانی با محوریت توجه و بهره‌گیری از تمثیلات مثنوی برای ارائه مفاهیم تعلیمی و معرفتی در روزگارمعاصر، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ادبی و آشنا کردن اعضای کتابخانه با فرهنگ و ادبیات غنی ایران زمین برگزار می‌شود.

زارعشاهی افزود: در این جلسات پس از قرائت اشعار به صورت گروهی، بر مبنای خرد جمعی به بررسی و تفسیر آنها پرداخته می‌شود و حاضران، نظریات خود را در مورد اشعار و مطالب ارائه شده، بیان می‌کنند.

مسئول کتابخانه مرکزی میبد با اشاره به استقبال خوب علاقه‌مندان از جلسات مثنوی‌خوانی، خاطر نشان کرد: نشست‌های مثنوی‌خوانی  هر ماه در محل کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میبد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.