1

2
1397/12/23 پنجشنبه به دلیل تلاش برای کسب عنوان پایتختی کتاب استاندار یزد از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تقدیر کرد استاندار یزد با اهدای لوح سپاس به مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از دستگاه‌های فرهنگی یزد، از تلاش آنان برای انتخاب یزد به عنوان «پایتخت کتاب ایران» تقدیر کرد.

در نشستی که با حضور استاندار یزد و جمعی از مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان و با موضوع انتخاب یزد به عنوان «پایتخت کتاب ایران» در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، محمدعلی طالبی با اهدای لوح سپاس، از رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و جمعی از مدیران فرهنگی یزد تقدیر به عمل آورد.

در لوح سپاس استاندار یزد خطاب به دوست فاطمی‌ها آمده است:

«کتاب و کتابخوانی یکی از جنبه‌های مهم فرهنگی و نمودار چگونگی نظام اجتماعی هر جامعه است و نقشی تأثیرگذار و بی‌بدیل بر ماندگاری، توسعه و پیشرفت شهرها دارد. پاسداشت جایگاه کتاب،  حفظ و نگداشت و گسترش میراث فرهنگی و علمی هر دیار را رقم خواهد شد.

بدینوسیله از جنابعالی که با تعهد و دلسوزی در کسب عنوان پایتخت کتاب ایران برای شهر کهن، فرهنگی و دانش‌گستر یزد تلاش و کوشش نموده‌اید صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و توفیقات روزافزون شما را از درگاه یگانه‌ هستی‌بخش خواستارم.»

گفتنی است، در مراسمی که روز چهارم اسفندماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسئولان فرهنگی کشور در تهران برگزار شد، شهر یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 1398 معرفی شد.

یزد پس از شهرهای اهواز، نیشابور، بوشهر و کاشان، پنجمین شهری است که عنوان پایتختی کتاب ایران را به خود اختصاص داده است.

منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.