5

4

3

2

1
1398/2/17 سه‌شنبه به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میبد نشست کتاب‌خوان «در اندیشه مطهر» در شهرستان میبد برگزار شد نشست کتاب‌خوان «در اندیشه مطهر» به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی میبد و به منظور معرفی شخصیت و آثار استاد شهید مرتضی مطهری، در امام‌زاده میرشمس الحق میبد برگزار شد.

در ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، نشست «در اندیشه مطهر» در امامزاده میرشمس الحق با حضور کتابداران، اعضای کتابخانه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

راضیه ذوالفقاری از کارشناسان مذهبی حوزه علمیه با حضور در این نشست، ضمن گرامیداشت هفته معلم و سالروز شهادت استاد مطهری، گفت: در بحث رسالت و نقش معلم در تعالی ارزش‌های اخلاقی باید بگوییم معلم کسی است که می‌‌تواند مسیر زندگی فرد را تغییر می‌دهد و در چنین توصیفی است که سنگینی و عمق مسئولیت معلم آشکار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انتقال ارزش‌های فرهنگی و اصول اخلاقی جامعه به کودکان و جوانان موجب پایدار ماندن و حفظ آن خواهد شد، افزود: معلّم تنها فرد ذی‌صلاح و مؤثری است که می‌تواند همه ارزش‌های اجتماعی و سنتی مورداحترام را به نسلی دیگر بشناساند و آن‌ها را افرادی مترّقی بار آورد.

در ادامه این نشست، پنج عنوان از کتاب‌‌های شهید مطهری به توسط پنج کتابدار و عضو کتابخانه‌های عمومی میبد به حاضران معرفی شد.

کتاب‌های «حماسه حسینی»، «تعلیم و تربیت در اسلام»، «حکمت‌ها و اندرزها»، «داستان راستان» و «گفتارهای معنوی» پنج اثری بودند که به ترتیب توسط فاطمه پورابوالحسنی، فخرالسادات امامی، راضیه ذوالفقاری، پروانه‌السادات آقایی و اعظم‌السادات آقایی معرفی شد.

گفتنی است، نشست‌های کتاب‌خوان عنوان طرحی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده توسط افراد مختلف از سال 94 به مرحله اجرا درآورده است.
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میبد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.