5

3

1

2

4
1398/2/16 دوشنبه با حضور فرماندار مهریز؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مهریز در سال جاری برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز به ریاست فرماندار جدید شهرستان و با حضور اعضای این انجمن برگزار شد.

در این جلسه که به میزبانی کتابخانه عمومی امام هادی(ع) برگزار شد، رضا زارع زاده مهریزی، فرماندار شهرستان مهریز در این جلسه بیان داشت: سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تغییر سبک زندگی و مطالعه درباره مؤلفه‌های سبک زندگی اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

 وی کتاب و کتابخوانی را نیز از مولفه‌های مهم سبک زندگی اسلامی از دیدگاه معظم‌له دانست و گفت: بحث کتاب و کتابخوانی باید در سبد اقتصادی خانواده‌ها قرار بگیرد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز با اشاره به بازسازی کتابخانه عمومی امام هادی(ع) گفت: انعقاد تفاهم‌نامه بین انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد در جهت تخصیص اعتبار بازسازی کتابخانه عمومی امام هادی(ع) می‌تواند مقدمات بازسازی این کتابخانه را فراهم کند.

فرماندار مهریز، ارائه طرح نو در جهت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی را ضروری دانست و گفت: ضعف‌های حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان باید شناسایی شود و تلاش برای رفع این ضعف‌ها و ارائه ایده‌های جدید در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز به صورت یک هدف راهبری پیگیری شود.

سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز نیز در ابتدای این نشست گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی مهریز ارائه کرد و گفت: پیگیری در خصوص تأمین بودجه بازسازی کتابخانه امام هادی(ع) از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز در سال جاری خواهد بود.

در ادامه اولین نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز، هریک از اعضای حاضر نظرات و پیشنهادهای خود را در  زمینه مطرح کردند.

تقدیر از معلمان فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی و فرهنگیانی که با کتابخانه‌های عمومی همکاری مؤثری داشته‌اند، فعال‌سازی انجمن خیرین کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز، انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری مهریز در راستای بهبود فضای سبز کتابخانه‌های شهرستان، تدوین و تنظیم تقویم برنامه‌های فرهنگی یکساله کتابخانه‌های عمومی شهرستان و بررسی این تقویم در جلسات انجمن، همکاری آموزش و پرورش برای حضور پررنگ دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی و اجرای برنامه‌های فرهنگی از قبیل نشست‌های کتاب‌خوان، نشست‌های نمایش‌نامه‌خوانی از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است، در پایان جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز سیده خدیجه طباطبایی و ذریه طباطبایی 2 تن از نویسندگان مهریزی، یکی از آثار خود را به فرماندار جدید مهریز اهدا کردند.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.