3

1

2
1398/4/3 دوشنبه به ریاست فرماندار این شهرستان؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اشکذر در سال جاری برگزار شد با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری برگزار شد.

هادی هادی‌نسب، سرپرست فرمانداری اشکذر در این جلسه بر اهمیت مطالعه در ارتقای فرهنگ جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: ایجاد فضای مطالعه و ترغیب عموم مردم جامعه به خواندن، از وظایف مهم کتابخانه‌ها و مجموعه نهادهای فرهنگی است.

وی همچنین بر ضرورت همکاری سایر ادارات و دستگاه های فرهنگی و اجرایی شهرستان با اداره کتابخانه های عمومی در برگزاری هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تأکید و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری برنامه‌های فرهنگی مرتبط به کتابخوانی، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان باشیم.

ولی‌الله حفیظی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز به بیان گزارشی از روند اجرای مصوبات پیشین انجمن شهرستان پرداخت و اهتمام بیشتر اعضای انجمن در اجرایی شدن مصوبات مربوطه را خواستار شد.

وی در خصوص روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز گفت: جشنواره رضوی، فرصتی مناسب برای معرفی اهمیت و جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی است امیدواریم بتوانیم از این فرصت در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان بهره بگیریم.

در ادامه جلسه و پس از بحث و تبادل نظر و ارائه دیدگاه‌های اعضای انجمن در خصوص مسائل مطرح شده، مواردی نیز به تصویب و امضای حاضران در جلسه رسید.

تهیه 30 هدیه کارت یک میلیون ریالی برای اهدا به برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط فرمانداری، الزام شهرداری به  تسویه حساب بدهی  سال 97 و سه ماهه اول سال 98، برگزاری جلسات بعدی انجمن  در محل سالن مطالعه کتابخانه‌های شهرستان به منظور ارائه راهکار برای حل مشکلات همان کتابخانه، معرفی کتاب توسط اعضای انجمن در ابتدای جلسات آینده انجمن و برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در سه ماهه تابستان سال جاری با همکاری کانون پرورش فکری شهرستان در کتابخانه‌های عمومی، از مهم‌ترین مصوبات جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.