1398/5/5 شنبه به منظور نظارت بر تجهیزات خریداری شده برای کتابخانه مدیران کل دفتر امور اجتماعی استانداری از کتابخانه علامه جعفری یزد دیدن کرد مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد به همراه مدیرکل و معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در کتابخانه علامه جعفری، بر نحوه هزینه کرد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای این کتابخانه نظارت کردند.

فخر السادات خامسی ‌هامانه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به همراه رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در کتابخانه علامه جعفری حسن‌آباد یزد حضور یافتند و نحوه هزینه‌کرد اعتبارات سرمایه‌ای این کتابخانه را مورد بررسی قرار دادند.

اين اعتبارات به مبلغ‌ ۴۰۰ میلیون ريال با پيگيري، ارائه پيشنهاد، تخصيص و جذب اعتبار دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري از محل بودجه تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي براي اداره كل كتابخانه هاي استان يزد به منظور رفع محروميت و توسعه مناطق حاشيه‌اي يزد اختصاص یافت.

پیش از این نیز اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با صرف حدود 2 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و استانداردسازی فضای کتابخانه، اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی، تجهیز بخش کودک و خرید تجهیزات کتابخانه‌ای، شرایط کتابخانه را به وضعیت مطلوب و استاندارد رساند.

قصه گویی، شعرخوانی، نقاشی، ساخت کاردستی، کلاس های خلاقیت مادر و کودک، نشست های کتاب خوانی، حافظ خوانی، شاهنامه‌خوانی، نمایشنامه‌خوانی، نقالی، پرده‌خوانی و نقد کتاب با حضور نویسندگان یزدی از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه علامه جعفری در رده سنی کودکان و بزرگسالان است.

کتابخانه علامه جعفری تنها کتابخانه مناطق حاشیه‌نشین شهر یزد استان است که در سال 1396 توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بازسازی و بهسازی شد.

منبع: روابط عمومی استانداری یزد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.