1398/6/12 سه‌شنبه استاندار یزد: کتاب و کتابخوانی مهم‌ترین رسانه انتقال علم و آگاهی است استاندار یزد روز دوشنبه 11 شهریور در آیین گشایش کتابخانه عمومی «حاج علی‌اکبر کاظمینی» با تأکید بر اینکه سیاست ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در استان با جدیت پیگیری می‌شود، بیان داشت: کتاب و کتابخوانی با وجود گسترش فناوری‌های نوین، همچنان مهم‌ترین رسانه انتقال علم و آگاهی است.

محمدعلی طالبی در این مراسم که با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه یزد یک استان فرهنگی با دیرینه بسیار درخشان در حوزه‌های علمی، فرهنگی و اعتقادی است، گفت: امروز که ما در مسیر رشد و توسعه قرار داریم و برخی مسائل دامن‌گیر جامعه سنتی و ارزشی‌مان شده، بیش از هر زمان نیازمند تقویت درون ما‌یه‌های فرهنگی و اعتقادی خود هستیم.

وی افزود: کتاب و کتابخوانی با وجود گسترش فناوری‌های نوین و رشد رسانه‌های مجازی، هنوز هم به عنوان یک رسانه مهم در انتقال‌ علم و آگاهی جایگاه با اهمیتی دارد.

استاندار یزد تصریح کرد: بر همین اساس، سیاست ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در استان را با جدیت پیگیری می‌کنیم و انتظار داریم دستگاه‌های متولی این حوزه در استان از جمله نهاد کتابخانه های عمومی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگر دستگاههای فرهنگی مرتبط نیز راهبردها و هدف‌گذاری‌ها در این حوزه را با جدیت دنبال کنند.

طالبی با تشکر از همه اقداماتی که تا به امروز در استان در راستای برنامه های «یزد، پایتخت کتاب ایران» صورت گرفته، یادآور شد: کارهای بزرگی در این رابطه باید تا پایان سال انجام شود تا یزد در این عرصه نیز بدرخشد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با قدردانی از حمایت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: با وجود این حمایت‌ها و مدیریت خوب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و انسجام مطلوب این مجموعه، شاهد بالندگی در فعالیت‌های کتابخانه‌های استان بوده‌ایم و همواره این حوزه جزو برترین‌ها در کشور بوده است.

وی در پایان سخنان خود با انتقاد از طولانی شدن مدت زمان تکمیل و بهره‌برداری از پروژه کتابخانه مرکزی یزد، خواستار حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تسریع در انجام این پروژه شد و اظهار امیدواری کرد: کتابخانه مرکزی یزد بتواند نماد فرهنگی شایسته ‌ای برای استان باشد و در سالی که یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده، این پروژه به عنوان سرآمد طرح‌ها و برنامه‌های این سال، به سرانجام برسد.

گفتنی است، کتابخانه عمومی حاج علی اکبر کاظمینی در زمینی به مساحت ٣٠٠ مترمربع، با ۱۳۲۰ مترمربع زیربنا در چهار طبقه، در شهرک رزمندگان یزد احداث شده ‌که ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تجهیز این کتابخانه هزینه شده که از این میزان ۲۵ میلیارد ریال به ساخت و ۵ میلیارد ریال به تجهیز کتابخانه اختصاص یافته است.

منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.