1398/6/16 شنبه به همت مسئول و کتابدار کتابخانه؛ اختتامیه کلاس‌های تابستانی کتابخانه علامه جعفری برگزار شد آیین اختتامیه کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی کتابخانه‌‌ علامه جعفری یزد با حضور جمعی از اعضای علاقه‌مند و دانش‌آموزان مدرسه مهدیه حسن‌آباد برگزار شد.

در این مراسم که اعضای کتابخانه و خانواده‌های آنها نیز حضور داشتند، لیلا متوسل‌المهدی، مسئول کتابخانه با بیان اینکه کتابداران و والدین اعضا در ایجاد عادت مطالعه در کودکان و نوجوانان نقش اساسی دارند، اظهار داشت: تمام سعی و تلاش ما تحقق چنین امری است و با همت و پشتکار و همچنین با همکاری و همفکری خانواده‌ها، می‌توان کودکان و نوجوانان را به سوی کتابخوانی سوق داد.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های مفید برای اوقات فراغت کودکان و نوجوان در راستای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است و این برنامه‌ها به توسعه فعالیت‌های بخش کودک و ترویج عادت مطالعه در بین کودکان و نوجوانان کمک می‌کند.

این مسئول کتابخانه گفت: کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی با محورهای آموزش شعر و شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی، نقاشی، کاردستی و زبان انگلیسی و ریاضی  به مدت 2 ماه در بخش کودک کتابخانه‌ برگزار شد و کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه، استقبال خوبی از این کلاس‌ها به عمل آوردند.

در پایان این مراسم نیز با اهدای جوایزی از مربیان و اعضای برگزیده این کلاس‌ها تقدیر شد و حاضران از نمایشگاه آثار شرکت‌کنندگان در کلاس‌های تابستانه اوقات فراغت این کتابخانه دیدن کردند.

گفتنی است، کتابخانه عمومی علامه جعفری یزد در منطقه حسن‌آباد یزد واقع است و حدود 500 نفر عضو فعال دارد.
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.