1398/6/16 شنبه به ریاست فرماندار جدید اشکذر؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر در سال جاری، روز پنجشنبه 14 شهریور با حضور اعضا در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) این شهرستان برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با حضور هادی هادی‌نسب، فرماندار شهرستان؛ ولی‌الله حفیظی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر و جمعی از اعضای انجمن در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) این شهرستان برگزار شد.

فرماندار اشکذر در این جلسه اظهار داشت: یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ولی این فرهنگ باید از سنین پایین در کودکان نهادینه شود.

وی افزود: ایجاد فرهنگ مطالعه باید از خانواده شروع و در مدرسه تکمیل شود و مدارس باید به سمت و سویی بروند که دانش‌آموزان را برای مطالعه کتاب‌های غیردرسی ترغیب کنند.

هادی‌نسب تصریح کرد: با کمک به کتابخانه‌ها، نسل جدید جامعه را تربیت خواهیم کرد؛ کودکان و نوجوانان همان نسل جدیدی هستند که باید با ایجاد فضای مناسب به سمت کتابخانه‌ها و کتابخوانی سوق داده شوند.

در ابتدای این جلسه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با ارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان، بیان کرد: خوشبختانه شاخص‌های کتابخانه‌ای این شهرستان در سال 98 نسبت به سال گذشته، رشد قابل توجهی در شاخص‌های امانت، مراجعه کنندگان و عضویت داشته‌ایم.

حفیظی ادامه داد: کتابداران فعال شهرستان اشکذر با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع و خلاقانه ویژه دهه محرم چون قصه‌گویی، برگزاری نشست کتاب‌خوان، نقاشی ویژه کودکان، کاردستی، بلندخوانی و جمع‌خوانی نقش مؤثر و چشمگیری در جذب اعضا به کتابخانه‌های عمومی دارند.

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با مصوباتی نیز همراه بود.

افزایش حق عضویت کتابخانه‌های عمومی روستایی و شهری، برگزاری جلسه بعدی انجمن در کتابخانه عمومی معلم، فضا سازی کتابخانه های عمومی شهرستان با همکاری شهرداری اشکذر، ایجاد محلی برای مطالعه نمازگزاران جمعه دهستان رستاق و پیگیری افزایش بودجه تملک دارایی اختصاص یافته به کتابخانه های عمومی شهرستان، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.