1398/7/18 پنجشنبه با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان؛ آیین بزرگداشت هفته ملی کودک در دبستان پیری اردکان انجام شد در مراسمی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اردکان و جمعی از مسئولان محلی، مراسم گرامیداشت روز جهانی کودک در دبستان ابتدایی مرحوم پیری برگزار شد و دانش آموزان با قصه گویی و بلندخوانی کتاب، این روز را جشن گرفتند.

مراسم گرامیداشت هفته ملی و روز جهانی کودک با همکاری فرمانداری، اداره کتابخانه‌های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان و با حضور جاوید عیدانی، بخشدار خرانق؛ محمدجواد شاکر، رئیس شورای اسلامی شهر اردکان؛ حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ سیدحسین میرحسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان و جمعی دیگر از مسئولان محلی در دبستان پیری ادکان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، بخشدار خرانق با ضروری دانستن آشتی کودکان با مطالعه و کتابخوانی گفت: چه خوب است که با کتاب، ‌مفاهیمی چون بازی، نشاط و الگوهای صحیح سبک زندگی ایرانی اسلامی را در کنار تکنولوژی به کام کودکان بچشانیم.

عیدانی کودکان را بزرگ‌ترین سرمایه جامعه دانست و اضافه کرد: آینده کشور در دست این کودکان است و اگر آنها خوب تربیت نشوند، به این معنی است که ما به عنوان متولیان فرهنگی خوب عمل نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: از مسئولان امر می‌خواهم در برنامه‌ریزی‌های خود در شهرستان هم برنامه‌های مناسبی را برای کودکان در نظر بگیرند.

در ادامه این برنامه قصه «المر فیل رنگارنگ» از کتاب «المر»نوشته دیوی مک‌کی توسط اشرف تقدیری، کارشناس فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان برای کودکان حاضر تعریف شد و سپس کودکان نیز المر را بر اساس تخیلات خود نقاشی کردند.

اجرای سرود، برپایی نمایشگاه نقاشی و کاردستی، پرواز بادبادک‌های دست‌ساز کودکان در حیاط مدرسه و معرفی کتاب از جمله برنامه های روز کودک در این آموزشگاه بود.

در پایان مراسم نیز از رضوان نوری، معاون پرورشی مدرسه پیری و تسهیلگر باشگاه کتابخوانی آفتابگردان که سال گذشته به عنوان باشگاه برتر شهرستان انتخاب شده بود، تقدیر شد.

تقدیر از حنانه پیری، محدثه هاتفی، فاطمه فتوحی، معصومه شاکر، عاطفه ثقفی و نسترن‌السادات دهقانی، از اعضای فعال باشگاه‌ کتابخوانی مدرسه پیری، از دیگر برنامه‌های مراسم روز جهانی کودک بود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.