1398/8/4 شنبه به همت مسئول و کتابداران این کتابخانه کارگاه «فرزندپروری و سلامت خانواده» در کتابخانه علامه جعفری یزد برگزار شد کارگاه «فرزندپروری و سلامت خانواده» با همت کتابداران کتابخانه علامه جعفری و مشارکت مؤسسه ایده‌های خلاق، با حضوران مادران عضو در محل این کتابخانه برگزار شد.

سمیه جعفریان‌مقدم، مدرس کارگاه در این نشست گفت: ما با تربیت کودکان در واقع در حال آموزش و شکل‌دهی قالب‌های رفتاری و اصول فکری کودکان  هستیم، بنابراین لازم است که والدین با کنترل احساسات خود، شرایط را بهتر مدیریت کرده و کودک را به نحوی تربیت کنند که در رویارویی با مشکلات آینده خود بهتر عمل کند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که کودکان به خصوص در سنین پایین‌تر از والدین خود تاثیر می‌گیرند، والدین باید با افزایش اطلاعات‌شان در مورد نحوه تربیت فرزندان و رویارویی با مشکلات مختلف دوران کودکی، الگوی بهتری برای فرزندشان باشند.

این کارشناس خانواده ادامه داد: مشاوره فرزندپروری مسائل متعددی از جمله تربیت و رفتار با فرزند تا افسردگی پس از زایمان و خشونت خانگی را در بر می‌گیرد و  ورود به جلسات مشاوره تربیت فرزند می‌تواند هم برای فرزند و هم والدین بسیار مفید باشد.

جعفریان مقدم گفت: در واقع مراجعه والدین  به روانشناس کودک اولین گام در تربیت فرزندی سالم و دریافت کمک‌هایی است که نیاز دارند و مشاور تربیت فرزند تلاش می‌کند علاوه بر آموزش اصول درست تربیتی، به مادران راهکارهایی را برای برخورد با فرزندان و بهبود روابط خانواده آموزش دهد.

وی در پایان این کارگاه اظهار داشت: نحوه تعامل شما با فرزند و تربیت او بر زندگی آینده‌اش تأثیر می‌گذارد و در مشاوره فرزندپروری اطمینان حاصل می‌شود که سبک تربیتی شما ضامن رشد سالم فرزند است.

لیلا متوسل‌المهدی، مسئول کتابخانه علامه جعفری نیز هدف از برگزاری اینگونه کارگاه‌ها را ایجاد روابط سالم با والدین، اصلاح رفتار، تقویت مهارت‌های تفکر انتقادی، بهبود مهارت‌های سازگاری با شرایط ذکر و اظهار امیدواری کرد: با برگزاری مستمر این کارگاه‌ها بتوان سبک‌های فرزندپروری سهل‌گیرانه و تکنیک‌های بهتر در ارتباط با تربیت فرزند را به والدین آموزش داد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.