1398/11/17 پنجشنبه در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب؛ کتابخانه‌های مهریز میزبان برنامه‌های متنوع در دهه فجر انقلاب اسلامی کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، برنامه‌های فرهنگی متنوعی نظیر نشست‌های کتاب‌‌خوان، نشست‌های نقد و بررسی کتاب، روایت‌گری انقلاب و مسابقات نقاشی و فرهنگی را در دستور کار دارند.

آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با حضور محمدجواد برزگر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار مهریز؛ سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان؛ مرتضی فلاح، رئیس دانشگاه پیام نور مهریز؛ سیدعباس حسینی نویسنده کتاب «پایان انتظار» و جمعی از اعضای انجمن در کتابخانه شهید مطهری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار مهریز در این جلسه گفت: دهه فجر ایام مناسبی برای ترویج کتاب‌های مفید در راستای مباحث انقلاب و رهنمودهای امام راحل(ره) و کتاب‌های دفاع مقدس است و دستگاه‌های فرهنگی باید این فرصت  را مغتنم شمرده و با تهیه بنرهای معرفی کتاب و برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در ترویج کتابخوانی  و نشر آثار ارزشمند انقلاب گام بردارند.

برزگر تصریح کرد: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب می‌تواند تصویری روشن از محتوا و میزان اعتبار یک کتاب به جامعه ارائه کند.

وی اظهار داشت: نگارش کتاب در زمینه معرفی و بیان شخصیت‌های شهیدان شهرستان مهریز بسیار ارزشمند است و قلم زدن در این راه موجب ماندگار شدن یاد و خاطرات شهدا و انتقال سیره و تفکر شهدا به نسل امروز می‌شود.

معاون فرماندار در پایان سخنان خود به جایگاه مطلوب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در گزارش 6 ماهه انجمن کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: کسب رتبه اول تا سوم در بین انجمن‌های استان حاصل تلاش و پیگیری‌های خوب اعضای حقیقی و حقوقی انجمن است.

سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز نیز به بیان گزارشی از روند اجرای مصوبات پیشین انجمن شهرستان پرداخت.

وی نشست‌های کتاب‌خوان ویژه دهه فجر، نمایش نامه‌خوانی با موضوع دهه فجر، قصه‌گویی، نمایش خلاق با موضوع انقلاب، روایت‌گری انقلاب، نمایشگاه کتاب، جمع‌خوانی کتاب «پیام‌ها و نامه‌های امام خمینی(ره)»، جمع خوانی و معرفی کتاب «شهاب سبز» برای نوجوانان، نشست هنر در کلام رهبری و نشست حکومت اسلامی از دیدگاه امام علی(ع) را از مهم‌ترین برنامه‌های دهه فجر کتابخانه‌های شهرستان اعلام کرد.

در این جلسه مسلم زارع بیدکی، هنرمند و فعال فرهنگی مهریز، کتاب «پایان انتظار؛ یادنامه دانشجوی شهید سیدمهدی محسن‌زاده» نوشته سیدعباس حسینی و چاپ انتشارات مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد را به حاضران معرفی کرد.

در ادامه نویسنده کتاب  نیز برخی شاخصه‌های اخلاقی، فردی و وصیت‌نامه شهید سیدمهدی محسن‌زاده را روایت کرد و در ادامه گفت: نوشتن در خصوص شهدا دشوار است چرا که بیان جان‌فشانی و ایثار شهدای عزیز با کلمات قابل توصیف نیست.

سید‌مصطفی محسن‌زاده، برادر شهید نیز با تشکر از نویسنده این کتاب بیان کرد: این کتاب نگاه کوتاهی به زندگی و خاطرات برادر شهیدم دارد که خاطرات و لحظاتی از زندگی او در هشت سال دفاع مقدس به خوانندگان ارائه شده است.

دیگر اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز نیز در این جلسه به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.

اهدای کتاب به مناسبت‌های مختلف در مراکز مذهبی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، برگزاری اختتامیه مسابقه دل نوشته «من هم یک قاسم سلیمانی هستم» در تاریخ 19 بهمن در محل فرمانداری و تجلیل از 15 برگزیده این مسابقه، برگزاری نشست هنر در کلام رهبری در بخش هنر کتابخانه شهید مطهری به مناسبت دهه فجر، ارائه تقویم برنامه‌ها در راستای کتاب و کتابخوانی توسط اعضا و نهادهای عضو انجمن تا 25 اسفند و معرفی کتاب «پایان انتظار» در مدارس از مهم‌ترین مصوبات آخرین جلسه انجمن شهرستان مهریز در سال جاری بود.

گفتنی است در پایان مراسم، هدایایی از جانب اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز به نویسنده و ویراستار کتاب «پایان انتظار» و برادر شهید اهدا شد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.