5

4

1

3

2
1397/10/6 پنجشنبه به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی برپایی نمایشگاه آثار صنایع دستی نوسوادان خاتم درکتابخانه ولی عصر(عج) جمعی از آموزگاران و سوادآموزان نهضت سوادآموزی شهر هرات از توابع شهرستان خاتم به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی، بخشی از آثار صنایع دستی خود و غذاهای محلی هرات را در کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) به نمایش گذاشتند.

رقیه میرزایی، مسئول کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) در این خصوص گفت: به مناسبت سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی جمعی از آموزگاران و سوادآموزان نهضت سوادآموزی شهر هرات دست‌سازهای هنری و محلی خود را در معرض دید عموم گذاشتند.

وی افزود: فرش دستباف، گلیم، ملیله‌دوزی، تابلوهای نقاشی، آثار خیاطی و گلدوزی، بافتنی و مکرومه‌بافی از مهم‌ترین صنایع دستی به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.

مسئول کتابخانه حضرت ولی‌عصر(عج) ادامه داد: سوادآموزان همچنین غذاهای بومی و محلی شهر هرات نظیر قاتاق، کاچی، فسنجان، کماج سمنو و کشک بادمجان را به معرض نمایش گذاشتند.

میرزایی گفت: بازدید آموزش دهندگان و سوادآموزان از بخش‌های مختلف کتابخانه و معرفی کتاب «سربلند، روایت زندگی شهید محسن حججی» از دیگر برنامه‌های این روز بود.

به گفته مسئول کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) خاتم، این نمایشگاه که با همکاری نهضت سواد آموزی شهرستان و کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) برپا شده است به مدت سه روز برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.