6

3

1

4

2

5
1397/10/11 سه‌شنبه بخش نوسوادان کتابخانه روستایی امام علی(ع) ترکان و هرابرجان افتتاح شد به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی، بخش نوسوادان کتابخانه روستایی امام علی(ع) شهرستان خاتم با حضور دهیار و اعضای شورا اسلامی ترکان و هرابرجان و جمعی از آموزگاران و سوادآموزان نهضت سوادآموزی روستا افتتاح شد.

بخش نوسوادان کتابخانه روستایی امام علی(ع) با هدف ترویج کتابخوانی و توجه به نیازهای مطالعاتی نوسوادان سوادآموزی افتتاح شد.

علی اسلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خاتم در آیین راه‌اندازی بخش نوسوادن کتابخانه امام علی(ع) اظهار داشت: کتابخانه عمومی امام علی (ع)روستای ترکان و هرابرجان در مجموع 12 هزار و 629 جلد کتاب دارد که از این تعداد 30 نسخه جزو منابع ویژه نوسوادان است.

اعظم وکیلی، کارشناس نهضت سوادآموزی خاتم نیز با تقدیر از مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) به دلیل توجه ویژه به نوسوادان و فراهم کردن زمینه بهره‌مندی آنان از منابع کتابخانه خاطرنشان کرد: امید است با راه‌اندازی بخش نوسوادان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای ترکان و هرابرجان، زمينه‌هاي استفاده نوسوادان و كم‌سوادان این روستاها از ظرفيت‌هاي موجود علمي و فرهنگي در كتابخانه فراهم شود.

افتتاح جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان کتابخانه، شاهنامه‌خوانی، اجرای سرود مادر و اجرای نمایش طنز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در پایان این آیین نیز از آموزگاران نهضت سوادآموزی روستای ترکان و هرابرجان و برگزیدگان مسابقات کتاب‌خوانی با اهدای لوح سپاس و جوایز تقدیر شد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.