3

2

1
1397/10/17 دوشنبه در نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی مهریز در ایام‌الله دهه فجر تشریح شد نشست مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز به منظور تشریح برنامه‌های کتابخانه‌ها در دهه مبارک فجر، صبح امروز دوشنبه 17 دی‌ماه در کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری مهریز برگزار شد.

در ابتدای این نشست، سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز، با تقدیر از تلاش‌های مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های شهرستان در هفته کتاب و کتابخوانی سال جاری، گزارشی از برنامه‌ها و عملکرد کتابخانه‌های عمومی مهریز در سال 97 ارائه کرد.

وی به بازدیدهای کارشناسی صورت گرفته از کتابخانه‌های شهرستان در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات موجود و نقاط ضعف هر کتابخانه توسط کارشناسان شناسایی شده و ضرورت دارد مسئولان کتابخانه‌ها، با ارائه راهکار و تدابیر لازم برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز، در ادامه با تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، خواستار برگزای پرشور برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام شد.

در ادامه نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی مهریز ، زهرا زارع‌زاده، رابط فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان برنامه‌های پیشنهادی کتابخانه‌ها در دهه مبارک فجر را اعلام کرد.

وی هدايت اعضا و مخاطبان به معرفي منابع مرتبط با انقلاب اسلامي در نشست‌هاي كتاب‌خوان كتابخانه‌اي و مدرسه‌اي، برگزاري برنامه‌هاي ويژه در بخش‌هاي كودك به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، برپایی نشست‌های روايتگري و خاطره‌گویی انقلاب در کتابخانه‌ها و برگزاری جلسات جمع‌خواني و قصه‌گويي از كتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامي و سیره حضرت امام(ره) براي كودكان را از مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی مهریز در ایام‌الله دهه مبارک فجر عنوان کرد.

مسئولان کتابخانه‌های عمومی مهریز نیز در این جلسه به بیان پیشنهادهای خود در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های فرهنگی ایام‌الله دهه فجر پرداختند و در ادامه نیز مسائل و مشکلات کتابخانه‌های متبوع خود را مطرح کردند.

گفتنی است، 12 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در شهرستان مهریز دایر است که از این تعداد، 11 باب پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه‌اندازی و گسترش یافته است.

هم‌اکنون بیش از 6 هزار و 500 نفر از مردم شهرستان مهریز در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.