2

3

4

1
1397/10/18 سه‌شنبه با تصویب انجمن کتابخانه‌های عمومی تفت بهسازی و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌های روستایی تفت در دستور کار قرار گرفت جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت روز دوشنبه 17 دی به ریاست فرماندار تفت تشکیل شد. در این جلسه، بهسازی و توسعه فضای فیزیکی دو باب کتابخانه‌ روستایی این شهرستان به تصویب اعضا رسید.

محمد محامدی، فرماندار تفت در این جلسه با قدردانی از عملکرد مطلوب اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در راستای توسعه کتابخوانی در تفت، گفت: وقتی اداره‌ای در شهرستان به نحو شایسته انجام وظیفه می‌کند و خدمات مطلوبی به مردم ارائه می‌دهد، نشان دهنده تعامل و همکاری متقابل همه ارگان‌ها در شهرستان است.

وی ادامه داد: جایگاه کنونی کتابخانه‌های عمومی شهرستان حاصل تلاش کارکنان و کتابداران کتابخانه‌ها و همچنین پیگیری و همدلی همه اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان است.

محامدی بر ضرورت توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در روستاهای تفت تأکید کرد و اظهار داشت: بخشداران باید نگاه ویژه‌ای به کتابخانه‌ها داشته باشند و با توجه به اینکه در روستاها فضای آموزشی و فرهنگی چندانی وجود ندارد، باید با توسعه فیزیکی فضای کتابخانه‌ها، مکان مناسبی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی روستاییان عزیز ایجاد شود.

در ابتدای جلسه هادی قاسمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز به ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات قبلی انجمن و فعالیت‌های انجام شده توسط کتابخانه‌های عمومی تفت پرداخت و برنامه‌های اداره متبوع خود در ایام چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

در ادامه جلسه اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت نیز به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

توسعه فضای فیزیکی کتابخانه علی بن ابیطالب(ع) گاریزات، احداث ساختمان جدید کتابخانه کوثر نصرآباد و برپایی نشست‌های معرفی کتاب‌ با مضمون انقلاب اسلامی و بیان دستاوردهای نظام شکوهمند اسلامی، از مصوبات مهم این جلسه بود.

گفتنی است، در این جلسه از اعضای انجمن شهرستان تفت به پاس همکاری و حضور در مستمر در جلسات، با اهدای لوح سپاس قدردانی شد. فرماندار تفت همچنین از رؤسای ادارات فعال در برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان، تقدیر کرد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.