فهرست

اخبار برگزیده

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یزد:

تألیفات و سخنرانی‌های آیت‌الله مصباح در خدمت اسلام و انقلاب بود

مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی صبح امروز در آیین بزرگداشت چهلمین روز رحلت فقیه انقلابی، آیت‌الله مصباح یزدی و رونمایی از پوستر معرفی آثار برجسته ایشان در یزد، بیان کرد: تألیفات و سخنرانی‌های آیت‌الله مصباح یزدی در خدمت دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، مراسم بزرگداشت چهلمین روز رحلت علامه محمدتقی مصباح یزدی و رونمایی از پوستر معرفی کتاب‌های برجسته این عالم بزرگ با عنوان «أین عمار» با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مدینه‌العلم کاظمیه یزد روز یکشنبه 19 بهمن به صورت محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در یزد برگزار شد.
در این مراسم سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ آیت‌الله احمد ابوترابی، مدیر مرکز دایره‌المعارف علوم عقلی اسلامی و از شاگردان برجسته علامه مصباح؛ سردار رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر یزد؛ سیدمحمد رستگاری، فرماندار یزد؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ سرهنگ منصور زارع، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد؛ حجت‌الااسلام جعفر رحمانی شمسی، رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد؛ اعظم کاظمی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد؛ محمدعلی شاه حسینی، مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری و جمعی از مسئولان و اساتید حوزه و دانشگاه حضور داشتند.
سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بزرگداشت یاد و نام علامه مصباح یزدی، بیان داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی خود، اقدام به اجرای فعالیت‌هایی با موضوع کتاب می‌کند که یکی از این فعالیت‌ها معرفی کتاب‌های ارزشمند و مفید است.
وی تصریح کرد: از جمله این فعالیت‌های ترویجی در سال‌های اخیر، تهیه و انتشار پوسترهای «این چند کتاب» است که در مناسبت‌های مختلف به معرفی کتاب‌های برجسته و نویسندگان بزرگ در زمینه‌های مختلف می‌پردازد.
مدیرکل منابع نهاد بیان داشت: در نسخه اخیر این طرح نیز نهاد کتابخانه‌های عمومی با دستمایه قرار دادن آثار ارزشمند عالم مجاهد و انقلابی، آیت‌الله مصباح یزدی اقدام به معرفی برخی آثار ارشمند ایشان در قالب پوستر «أین عمار» کرده است.
وی در خصوص شخصیت کم‌نظیر و تألیفات گران‌سنگ علامه مصباح اظهار داشت: ایشان عمر بابرکت خود را صرف تفسیر و تبیین مبانی نظام اسلامی و مبارزه با انحرافات مختلف کرد و با تألیف بیش از 150 عنوان کتاب و برپایی صدها جلسه سخنرانی علمی و روشنگرانه، نقش خود را در دفاع از نظام و اصول آن به شایستگی ایفا کرد.
میرعبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مشی برخی رسانه‌های کم‌مقدار و تابع سیاست‌های ژورنالیستی که عادت به ظاهربینی دارند، گفت: این رسانه‌ها همواره کوشیده‌اند تلاش‌های پرحجم و ارزشمند این شخصیت بزرگ را تقلیل دهند، اما تفکرات علامه مصباح که حاصل یک عمر نشو و نما در قضای ممارست، مراقبت و تلاش برای گسترش ارزش‌های اسلامی و دینی و مبارزه با التقاطات فکری بوده است، هر روز بالنده‌تر و استوارتر خواهد شد.
مدیرکل منابع نهاد در بخش پایانی سخنان خود با گرامیداشت مقام علمی و معنوی آیت‌الله مصباح، گفت: فلسفه اسلامی به شدت وامدار تلاش‌های این مرد بزرگ است و جای خالی او قطعاً در این حوزه احساس خواهد شد.
در این مراسم همچنین از پوستر معرفی آثار آیت‌الله مصباح یزدی با عنوان «أین عمار» که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور تهیه و منتشر شده است، رونمایی شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ