فهرست

تازه‌ترین اخبار

با تجهیز 32 کتابخانه دیگر در سال جاری؛

75 درصد کتابخانه‌های عمومی استان یزد به وای‌فای رایگان مجهز شدند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گفت: با تجهیز 32 کتابخانه دیگر به وای‌فای رایگان در ایام شیوع کرونا، میزان کتابخانه‌های مجهز به این امکان در استان یزد به 75 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، رقیه دوست فاطمی‌ها، در این خصوص گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته  از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی برای تجهیز کتابخانه‌های کشور به وای‌فای رایگان و امکان بهره‌مندی اعضا، مراجعان و همکاران به اینترنت پرسرعت و رایگان در فضای کتابخانه‌ها، استان یزد پیشگام توسعه فناوری و تجهیز کتابخانه‌ها به وای‌فای از سال 95 شد.
وی افزود: در این راستا در فاز اول با تأمین تجهیزات سخت‌افزاری لازم، 43 کتابخانه استان در پایان سال نخست اجرای طرح به وای‌فای رایگان مجهز شدند.
دوست فاطمی‌ها با اشاره به تعطیلی فعالیت‌های فیزیکی کتابخانه‌ها در ایام شیوع کرونا و لزوم استمرار فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی واحد فناوری اطلاعات اداره کل کتابخانه‌های استان، استان یزد در پاییز سال 99 به آمار چشمگیر 75 درصد کتابخانه نهادی مجهز به وای‌فای رسید که آماری کم‌نظیر در کشور است.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی وای‌فای در کتابخانه‌ها، کمک زیادی به برنامه‌های تحقیقاتی پژوهشگران و دانشجویان مراجعه کننده کرده است، ابراز امیدواری کرد: با تأمین هزینه سخت‌افزار موردنیاز طرح، بتوان 100 درصد کتابخانه‌های استان را در سال آینده به این امکان مجهز کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از حمایت ویژه شرکت مخابرات استان یزد و معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به دلیل تأمین زیرساخت مطلوب برای اجرای موفق این طرح، قدردانی کرد.
گفتنی است، در حال حاضر 100 کتابخانه عمومی تحت پوشش نهاد در استان یزد فعال هستند که از این تعداد 75 باب کتابخانه به وای‌فای رایگان مجهز شده‌اند.
مجموع کتابخانه‌های عمومی نهادی و مشارکتی استان یزد نیز هم‌اکنون 114 باب است.