فهرست

گزارش

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد:

تاکنون 14 هزار یزدی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از مشارکت 14 هزار و 700 نفری یزدی‌ها در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا روز پنجم خردادماه خبر داد.

رقیه دوست فاطمی‌ها در این خصوص گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از اواخر سال گذشته آغاز شد و به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت کاملاً مجازی برگزار می‌شود.
وی افزود: در این دوره 12 عنوان کتاب ویژه سه گروه سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده و علاقه‌مندان با دریافت فایل کتاب‌ها از سامانه اینترنتی جشنواره به آدرس www.samakpl.ir می‌توانند در بخش‌های مختلف جشنواره همچون پویش فردی و گروهی، مسابقات چهارگزینه‌‌ای مجازی، داستانک‌نویسی، مسابقه روزنامه‌دیواری و مسابقه نقاشی شرکت کنند.
دوست فاطمی‌ها خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شیوه ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه‌ها، تمامی مراحل جشنواره به صورت مجازی انجام شد و تاکنون نیز با استقبال خوب مردم استان، 14 هزار و 700 نفر از شهروندان یزدی در جشنواره شرکت کرده‌اند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان افزود: از این تعداد شرکت‌کننده 704 نفر در پویش کتابخوانی فردی، 17 گروه در پویش مطالعاتی گروهی، 13 هزار و 500 نفر در مسبقات کتابخوانی آنلاین، 45 نفر در مسابقه داستانک‌نویسی، 18 نفر در بخش روزنامه‌دیواری و 495 نفر نیز در مسابقه نقاشی جشنواره شرکت کرده‌اند.
وی در خصوص مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز گفت: مهلت اولیه شرکت در جشنواره تا پایان خردادماه 99 اعلام شده است که به دلیل استقبال چشمگیر مردم استان و کشور، این مدت به احتمال زیاد تمدید نیز خواهد شد.
دوست فاطمی‌ها همچنین خاطرنشان کرد: براساس اعلام دبیرخانه ملی جشنواره، کتاب‌های دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در حال توزیع تدریجی در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور است که به محض بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها، علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند از منابع مکتوب نیز در کنار نسخه دیجیتال کتاب‌ها بهره‌مند شوند.
گفتنی است، دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همچون دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم آن توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
نسخه قابل چاپ