فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اشکذر تصمیم‌گیری شد؛

همراهی دستگاه‌های فرهنگی اشکذر با کتابخانه‌های این شهرستان در برنامه‌های هفته کتاب

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر روز یکشنبه شنبه 25 آبان به میزبانی کتابخانه مرحوم ذاکری اشکذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر؛ همزمان با فرا رسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با هدف برنامه‌ریزی در خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک در هفته کتاب و کتابخوانی به ریاست هادی هادی‌نسب، فرماندار اشکذر در کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری برگزار شد.
در ابتدا این جلسه هادی‌نسب اظهار داشت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی است تا راهکارهای لازم برای ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان ارائه شود و هرچه بیشتر در زمینه مطالعه و کتابخوانی سرمایه گذاری صورت پذیرد.
وی ادامه داد: اتخاذ تصمیات مفید و عملیاتی و اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور، می‌تواند به توسعه فرهنگی جامعه کمک کند.
ولی‌الله حفیظی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر نیز در این دیدار با ارائه گزارش عملکرد هشت ماهه کتابخانه‌های عمومی شهرستان، بخشی از برنامه‌های اداره متبوع خود در هفته کتاب را تشریح کرد.
وی بیان داشت: با توجه به گسترش بیماری کووید 19 و تعطیلی خدمات حضوری کتابخانه‌ها، تمامی فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها از دو هفته گذشته تاکنون به صورت مجازی اجرا می‌شود و در هفته کاب نیز اساس کار کتابخانه‌ها و حتی عوض‌گیری از بین علاقه‌مندان در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرد.
تقدیر از سرکار خانم اعظم دهقانی، کتابخوان برگزیده کشوری در سال 99 در جلسه بعدی انجمن، همکاری تمامی ارگان‌های دولتی و نهادهای فرهنگی در راستای ارتقاء فرهنگ کتابخوانی به ویژه مشارکت در برنامه‌های هفته کتاب، تقدیر از خانواده خیر کتابخانه‌ساز، مرحوم ذاکری و دعوت از شخصیت های علمی و برجسته در جلسات بعدی انجمن به منظور استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی برای اتخاذ تصمیمات راهبردی در حوزه کتابخانه‌های عمومی، از مهم‌ترین مصوبات چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اشکذر بود.
در پایان این جلسه فرماندار و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی اشکذر از بخش‌های مختلف کتابخانه مرحوم ذاکری دیدن کردند.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ