فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار اشکذر:

کتاب منبع سرشار اطلاعات و عمق‌دهنده به آگاهی مردم است

فرماندار اشکذر در سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های این شهرستان در سال جاری با تأکید بر لزوم رشد فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: کتاب منبع سرشار اطلاعات و عمق‌دهنده به آگاهی مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی به ریاست هادی هادی‌نسب، فرماندار اشکذر و با هدف تشریح برنامه‌های کتابخانه ها در هفته کتاب در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار اشکذر در ابتدای این جلسه اظهار داشت: کتاب منبعی سرشار از اطلاعات است. خواندن کتاب‌های گوناگون، اطلاعات فراوانی درباره موضوعات مختلف در اختیار ما می‌گذارد و به آگاهی ما عمق می‌بخشد. هر کتابی که می‌خوانیم، چیزهای تازه‌ای می‌آموزیم و ما را به دنیای جدید و تازه‌ای وارد می‌کند.
وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور، می‌تواند به توسعه فرهنگی جامعه و مخاطبان کتابخانه‌ها کمک کند.
ولی‌الله حفیظی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر نیز در این دیدار با ارائه گزارش عملکرد هشت‌ماهه کتابخانه‌های عمومی شهرستان، بخشی از برنامه‌های اداره متبوع خود در هفته کتاب را تشریح کرد.
رو نمایی از خدمات کتابخانه‌های عمومی در پارک بزرگ اشکذر، بازدید شورای شهر از کتابخانه امام صادق(ع) و تصمیم‌گیری در خصوص محوطه‌سازی بیرونی کتابخانه، اهدای 100 جلد کتاب کودک به بخش کودک کتابخانه‌ها توسط فرمانداری، تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت ساختمان کتابخانه سیدالساجدین(ع) شمسی و اهدای کتاب مازاد ادارات به کتابخانه‌های عمومی شهرستان، از مهم‌ترین مصوبات سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اشکذر بود.
در  پایان این نشست نیز فرماندار اشکذر از کتابداران، اعضای انجمن و فعالان عرصه کتاب وکتابخوانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی، تقدیر کرد.
گفتنی است، در حال حاضر 6 کتابخانه نهادی و مشارکتی در سطح شهرستان اشکذر  در حال فعالیت هستند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ