فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه امام علی(ع)

نشست «آموزش تفکر به کودکان» در آموزشگاه «پارسائیان» یزد برگزار شد

نشست آموزشی «فلسفه برای کودک» به همت کتابداران کتابخانه امام علی(ع) یزد و با حضور جمعی از دانش‌آموزان پایه ششم آموزشگاه پارسائیان، در این آموزشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد، غلامرضا ابراهیمی، مسئول کتابخانه امام علی(ع) با اعلام این خبر گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کارگاه‌های «فلسفه برای کودک» را با هدف آموزش اندیشیدن به کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌ها برگزار می‌کند و در این راستا کتابخانه‌ امام علی(ع) نیز در برگزاری این دوره‌ها تلاش قابل توجهی داشته‌ و نشست‌های متعددی را در زمینه پرورش فکر کودکان و نوجوانان برگزار کرده است.
وی افزود: دوره‌های «فبک» یا «فلسفه برای کودک» اولین گام برای آموزش درست اندیشیدن در راستای پرورش کودکان با فرهنگ ایرانی اسلامی است و هدف از اجرای این کلاس‌ها، آموزش تفکر خلاق، تفکر نقادانه و خودمراقبتی به کودکان و نوجوانان است.
فاطمه فیاض کتابدار بخش کودک کتابخانه و برگزار کننده دوره‌های فبک نیز درباره محتوای این کلاس آموزشی گفت: در این برنامه، کتابدار با طرح سوالاتی همچون «دوستی چیست» و «قوانین و مقررات چه فایده‌ای دارند» و با استفاده از روش بلندخوانی کتاب برای دانش‌آموزان، موضوع را مطرح می‌کند و دانش‌آموزان منتخب در خصوص موضوع داستان یا سئوال طرح شده، به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند و سایر دانش‌آموزان شرکت‌کننده نیز سؤالات خود از محتوای آموزشی و یا کتاب خوانده شده را مطرح کرده و با تسهیل‌گری کتابدار، به بیان نظرات خود می‌پردازند.
گفتنی است، این کارگاه‌ها پس از حضوری شدن مدارس با همکاری مربیان مدرسه دخترانه پارسائیان یزد و با حضور فاطمه فیاض، کتابدار بخش کودک کتابخانه امام علی(ع) در روزهای شنبه‌های هر هفته در این آموزشگاه برگزار می‌شود.
برگزاری کارگاه‌های قصه گویی، کاردستی و نمایش خلاق، از دیگر برنامه‌هایی است که با همکاری کتابداران کتابخانه امام علی(ع) در آموزشگاه پارساییان برگزار می‌شود.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ