فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته ملی کودک؛

جشن کودک در کتابخانه عطایی شهرستان بهاباد برگزار شد

به مناسبت هفته ملی کودک، ویژه برنامه‌ «کودکی؛ رنگ خوش زندگی» در کتابخانه عطایی شهرستان بهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهاباد، همزمان با هفته ملی کودک، ویژه برنامه‌ «کودکی؛ رنگ خوش زندگی» با حضور نونهالان مهدکودک «ترانه مهر» در کتابخانه عمومی محمد عطایی بهاباد برگزار شد.
مهدیه‌السادات رضوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهاباد در ابتدای این مراسم با تبریک هفته کودک و تشکر از مسئول کتابخانه عطایی به دلیل برگزاری این جشن گفت: با توجه به اینکه علاقه به کتابخوانی از سنین کودکی شکل می‌گیرد و یکی از راه‌های گسترش فرهنگ کتابخوانی، حضور در فضای کتابخانه‌های عمومی است، برگزاری این‌گونه جشن‌ها و ویژه‌برنامه‌ها می‌تواند گامی مهم و مؤثر در راستای کتابخوان کردن نسل نوپای ایران اسلامی باشد.
وی افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب جشن در کتابخانه‌های عمومی به منظور افزایش رضایت مراجعان و جذب آن‌ها به مطالعه مفید صورت می‌گیرد که پیش‌بینی شده است این‌گونه برنامه‌ها طی ماه‌های آینده نیز به طور مستمر اجرا شود.
سیده ربابه رضی، مسئول کتابخانه عطایی نیز در ارتباط با برگزاری این مراسم گفت:  در این جشن که با همکاری مهد ترانه مهر برگزار شد، بیش از 40  نفر از کودکان عضو حضور دارند و از برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی نظیر قصه‌خوانی و شعرگویی و ساخت کاردستی استفاده می‌کنند.
وی افزود: در حاشیه این مراسم همچنین بخش‌های مختلف کتابخانه و نحوه خدمات‌رسانی در آن برای کودکان تشریح شد تا از خدمات و برنامه‌های متنوع کتابخانه‌های عمومی آگاهی یابند..
رضی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته ملی کودک، عضویت نوزادان و کودکان تا 12 سال به مدت یک هفته  در کتابخانه‌های عمومی  رایگان است، بیان داشت: کتابخانه‌ها از معتبرترین اماکن برای مراجعه عموم مردم هستند و شایسته است خانواده‌ها تعامل بیشتری با این اماکن فرهنگی داشته باشند و زمینه حضور فرزندان خود را در آنها فراهم سازند.
گفتنی است، هفته ملی کودک سال جاری از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی»  در حال برگزاری است.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ