فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی در آخرین روز از هفته کتاب؛

فرماندار مهریز هفته کتاب را به کتابداران و کتابخوانان تبریک گفت

فرماندار مهریز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در پیامی هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به کتابخوانان، کتابداران و خادمان عرصه کتابخوانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز، محمد دهقان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در آخرین روز از هفته کتاب، در پیامی از تلاش‌های کتابداران و خادمان پرتلاش عرصه کتابخوانی قدردانی کرد و این ایام را به آنان تبریک گفت.
متن پیام فرماندار مهریز به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در دنیای امروز و در پیچ و خم زندگی انسان‌ها، موضوعاتی وجود دارند که به نوعی تکامل‌بخش، راهگشا و به مثابه یک چراغ، روشنگر فضای پیش روی همه ما هستند.
چراغی که اگرچه شاید روشنگر تمام سایه‌های ایجاد شده بر زندگی امروزی ما نیست اما راهنمایی ارزشمند برای یافتن مسیر صحیح و اصیل است.
کتاب، محدود به برگه‌های ظاهری کاغذی نیست، بلکه زنده است و حیات دارد. گاهی مطلبی از دل برمی‌خیزد که ساختار و شیوه زندگی را متحول می‌سازد؛ در حقیقت، کتاب همان نور و روشنایی است که موجب هدایت انسان می‌شود.
بی‌تردید اهمیت کتاب تا آنجاست که خداوند آیه‌های رحمت خود را در دل کتابی ارزشمند و در قالب معجزه‌ای راهگشا به نام قرآن بر نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل کرده و همه را به پیروی از آن دعوت می‌نماید و بشارت می‌دهد که یکی از متضمن های سعادت جامعه بشری همین کتاب است.
نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه، موضوعی است که توجه همه اقشار جامعه را می‌طلبد و با توجه به متون دینی ارزشمند، کتب تاریخی و ادبی برجسته و کتاب‌های دانشمندان امروز ایران و دنیا شاید لازم ترین فرهنگی که توسط آن می توانیم موجب بهبود زندگی خود و اطرافیانمان شویم مطالعه و کتابخوانی است و امید است مردم شریف و ولایتمدار شهرستان مهریز توجه به مطالعه و کتابخوانی را همواره سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی، به ویژه اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران چاپ و نشر کتاب برای خدمت به اهل فکر، اندیشه و قلم در ترویج این مسئولیت خطیر فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.
محمد دهقان بنادکی، فرماندار شهرستان مهریز
27 آبان 1401
 
نسخه قابل چاپ