فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد؛

ساختمان جدید کتابخانه روستایی «منتظران مهدی» شهرستان بافق افتتاح شد

در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، ساختمان جدید کتابخانه روستایی منتظران مهدی(عج) شهرستان بافق افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، آیین افتتاح ساختمان جدید کتابخانه روستایی «منتظران مهدی» روستای مبارکه ظهر روز پنج‌شنبه 3 آذر با حضور محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد؛ سیدمحمد باقی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار بافق و جمعی از مسئولان محلی و مردم روستای مبارکه، افتتاح شد.
رفیعی در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار داشت: ساختمان این کتابخانه توسط خیّر نیک‌اندیش بافق، آقای محمد فرزین به نهاد کتابخانه‌ها اهدا شد که جا دارد از کار ارزشمند ایشان تشکر کنیم، چراکه توجه به فرهنگ جامعه را در اولویت اقدامات خیّری خود قرار دادند.
وی افزود: تلاش می‌کنیم این کتابخانه به شکلی شایسته حفظ و مدیریت شود تا مردم عزیز و کتابخوان روستای مبارکه بافق بتوانند بیشترین بهره‌مندی را از این فضا و امکانات آن داشته باشند و شاهد پرورش انسان‌های بزرگ، عالم و فرهیخته در این کتابخانه باشیم.
رفیعی تصریح کرد: برای تکمیل و تجهیز این کتابخانه مبلغ 510 میلیون تومان از محل اعتبارات بخشداری، نیم‌درصد شهرداری و کمک‌های مجموعه سنگ‌آهن مرکزی بافق هزینه شد که از این میزان 270 میلیون تومان مربوط به هزینه‌های عمرانی و 240 میلیون تومان نیز مربوط به تأسیسات و تجهیزات کتابخانه بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از تلاش‌های الهام آقایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بافق و اکرم شفیعی، مسئول کتابخانه منتظران مهدی(عج) برای راه‌اندازی و تجهیز فضای جدید کتابخانه تقدیر کرد.
باقی‌زاده، معاون فرماندار بافق نیز در این آیین با گرامیداشت هفته کتاب و هفته بسیج، نیّت بانی کتابخانه را ستود و گفت: اقدام آقای فرزین در اهدای ساختمان مسکونی خود به کتابخانه و توجه به فرهنگ و علم‌آموزی در روستای مبارکه، بسیار ارزشمند است و این نیت فرهنگی و خیرخواهانه، منشاء اثرات بزرگ و ارزشمندی خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد همه دستگاه‌های فعال در عرصه فرهنگ، تلاش در راستای ترویج کتابخوانی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.
محمد فرزین، خیر بافقی و اهدا کننده ساختمان جدید کتابخانه «منتظران مهدی(عج)» روستای مبارکه نیز در این مراسم گفت: ساختمان قدیمی کتابخانه در مکان مناسبی نبود و وقتی دیدم فضای استانداردی برای استفاده مردم روستا از کتاب و منابع اطلاعاتی وجود ندارد، تصمیم گرفتم ساختمان فعلی را که پیش از آن منزل مسکونی بنده بود، به نهاد کتابخانه‌ها اهدا کنم تا با ایجاد فضای جدید و دلپذیر، مردم و کودکان روستا از موهبت کتاب و کتابخانه به شکل شایسته‌تری بهره‌مند شوند.
وی همچنین از رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بافق و مسئول کتابخانه منتظران مهدی(عج) که باعث ترغیب و همراهی وی برای اهدا و راه‌اندازی ساختمان جدید کتابخانه شدند، تشکر کرد.
گفتنی است، ساختمان جدید کتابخانه منتظران مهدی(عج) روستای مباکه بافق در فضایی به مساحت 261 مترمربع بنا شده و شامل بخش‌های کودک، نوجوان، سالن‌های مطالعه خواهران و برادران، مخزن کتاب، بخش مرجع و نشریات است.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ