فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی

عصر شعر «جان‌فدا» در تفت برگزار شد

عصر شعر «جان‌فدا» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و در سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سالن دیدار تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، عصر شعر «جان‌فدا» با حضور محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد؛ محمد دهشیری، فرماندار تفت؛ محمدکاظم خانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تفت و جمعی از شاعران برجسته استان و شهرستان در سالن اجتماعات دیدار شهرستان تفت برگزار شد.
رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ابتدای این محفل ادبی، با گرامیداشت یاد و نام سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: شهید سلیمانی به حق شایسته عنوان «جان‌فدا» بود، چراکه در همه عرصه‌ها و میدان‌ها همچون سیل، زلزله و فراتر از آن، دفاع از امنیت و استقلال کشور، آماده جان‌فشانی برای ملت، انقلاب اسلامی و اسلام بود.
وی برگزاری محافل و نشست‌های ادبی همچون عصر شعر «جان‌فدا» را در راستای سیاست‌های فرهنگی نهاد دانست و تصریح کرد: این‌گونه نشست‌های ادبی که با محوریت کتاب و کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود، می‌تواند فضایی برای رشد و بروز استعدادهای ادبی و فرهنگی باشد و شاعران جوان و توانمند را پرورش دهد.
در ادامه این محفل ادبی، عالیه مهرابی، شاعر برجسته یزدی و مسئول محافل ادبی کتابخانه‌های عمومی استان یزد، ناصر صالحی‌فر و حسین فلاح، از شاعران پیشکسوت تفتی، مهدی صالحی‌زاده، شاعر جوان و توانمند شهرستان تفت و همچنین فاطمه غلامی و زهرا غلام‌زاده، از شاعران مطرح استان، در این نشست ادبی به قرائت اشعار خود پرداختند.
زهره شهری‌زاده، همسر شهید مدافع حرم روح‌الله مهرابی نیز در بخش پایانی این نشست ضمن معرفی کتاب «قلبی برایت می‌تپد» که به بیان گوشه‌هایی از زندگی این شهید مدافع حرم پرداخته است، در خصوص شخصیت و جایگاه والای سردار شهید سلیمانی در میان مجاهدان جبهه مقاومت سخنانی ایراد کرد.
اجرای سرود توسط دانش‌آموزان دختر گروه سرود عاشقان ولایت تفت، از دیگر برنامه‌های این محفل ادبی بود.
در پایان نیز از شاعران حاضر در این عصر شعر و همسر شهید مدافع حرم، روح‌الله مهرابی با اهدای لوح سپاس و تندیس نشست، تقدیر شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ