1398/3/11 شنبه فرماندار شهرستان خاتم: جشنواره کتابخوانی رضوی رویداد بزرگ فرهنگی برای شناساندن هرچه بیشتر ائمه(ع) است فرماندار خاتم در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، رویداد بزرگ فرهنگی برای شناساندن هرچه بیشتر زندگی و سیره ائمه معصومین(ع) به اقشار مختلف مردم است.

فرجام فاضلی، فرماندار شهرستان خاتم با تأکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره‌ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی رویداد بزرگ فرهنگی برای شناساندن هرچه بیشتر زندگی و سیره ائمه معصومین(ع) به اقشار مختلف مردم است.

وی افزود: این جشنواره فرصتی ارزشمند را فراهم می‌آورد تا بار دیگر همه اقشار جامعه به اهمیت و جایگاه مطالعه توجه کنند.

علی اسلامی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم نیز در این جلسه با تشریح برنامه‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» شامل۱۲ عنوان کتاب، در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری موفق هشتمین دوره جشنواره رضوی در شهرستان خاتم افزود: این جشنواره در سال گذشته با همراهی بیش از یک هزار نفری مردم شهرستان و با همکاری موثر شهرداری‌های هرات و مروست و خیران شهرستانی، به شکل شایسته‌ای برگزار شد.

در بخش پایانی این جلسه نیز اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی خاتم به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روی کتابخانه‌های شهرستان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

جلب مشارکت ادارات و دستگاه های فرهنگی شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی و پیگیری تبلیغات گسترده جشنواره در سطح شهرستان، از مصوبات مهم این جلسه بود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.