1399/2/27 شنبه در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه‌های عمومی عنوان شد؛ کتابخانه‌ها فعلاً برای اعضا و مراجعان تعطیل است/ در مرحله اول، کتابداران فضا را برای بازگشایی آماده می‌کنند در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
محمدهادی ناصری طاهری در توضیح نحوه بازگشایی کتابخانه‌های عمومی گفت: در مرحله اول بازگشایی که از روز ٢٩ اردیبهشت انجام خواهد شد، صرفاً کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی به صورت نوبتی در شیفت‌های ۴ ساعته در محل کتابخانه حاضر خواهند شد و ابتدا با همکاری رؤسای شهرستان‌ها اقدامات اولیه بهداشتی و تجهیز کتابخانه به وسایل و مواد ضدعفونی را انجام خواهند داد.
وی افزود:‌ اقداماتی نظیر ساماندهی منابع کتابخانه، ساماندهی فعالیت کتابخانه‌ها در فضای مجازی و ارائه خدمات غیر حضوری به اعضا، از دیگر خدمات این دوره از بازگشایی خواهد بود.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد تأکید کرد: ارائه خدمات کتابخانه‌ای حضوری برای اعضا در این زمان به دلیل رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی امکان‌پذیر نیست و پس از طی مرحله مهار بیماری کویید ١٩، با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی، خدمات حضوری کتابخانه‌ها به اعضا نیز از سر گرفته خواهد شد.
ناصری طاهری در خصوص تمهیدات لازم برای حفظ سلامت همکاران و کتابداران گفت: پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و شیلد در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت. پروتکل‌های بهداشتی خاص هم تدوین شده و در اختیار ادارات کل استانی قرار گرفته است. همچنین برای همکارانی که شرایط خاص دارند از جمله معلولیت و یا بیماری‌های زمینه‌ای یا بانوانی که در ماه پایانی بارداری هستند، معافیت حضور در نظر گرفته شده است.
سرپرست اداره کل روابط عمومی نهاد در خصوص مناطقی از کشور که شرایط حاد دارند هم گفت: تا امروز با توجه به شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا، استان خوزستان شامل بازگشایی در این مرحله نخواهد شد و هر زمان ستاد ملی کرونا نقاط دیگری از کشور را هم مشخص کند مطابق اعلام ستاد ملی و استانی کرونا عمل خواهد شد.
منبع: روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.