1399/3/27 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد: فرایند رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان یزد آغاز شد رئیس اداره کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از آغاز فرایند رف‌خوانی در کتابخانه‌های استان به منظور نظم‌دهی و به‌روزرسانی آمار و اطلاعات منابع موجود در کتابخانه‌ها و همسانی آنها با اطلاعات نرم‌افزار سامانه مدیریت کتابخانه خبر داد.
احسان عابدی در این خصوص گفت: عملیات رف‌خوانی کتاب‌ها برای کنترل موجودی مجموعه، پویایی و روزآمد کردن منابع و خروج منابع فرسوده، امری ضروری است که به صورت دوره‌ای و سراسری در تمام کتابخانه‌های عمومی کشور انجام می شود.
وی افزود: کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در هفته آخر خردادماه و هفته اول تیرماه به رف‌خوانی مشغول هستند تا کتابخانه‌ها با تمام توان و ظرفیت خود پذیرای حضور اعضای کتابخانه‌ها از ابتدای تیرماه و همزمان با بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها باشند.
عابدی همچنین تصریح کرد: روند رف‌خوانی در کتابخانه‌های استان بر اساس تعداد منابع و نیروی شاغل در هر کتابخانه، بین 2 تا 7 روز به طول خواهد انجامید و امیدواریم این فرایند تا پیش از بازگشایی کامل کتابخانه در هفته آینده، در بیشتر کتابخانه‌های عمومی استان به اتمام برسد تا خدمات امانت کتاب در کتابخانه‌ها فعال شود.
رئیس اداره کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد همچنین بیان داشت: در حال حاضر یک میلیون و 680 هزار نسخه کتاب در 99 باب کتابخانه عمومی نهادی استان در اختیار اعضا و مراجعان قرار دارد.

 
منبع: روابط عمومی اداره کل

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.