رقیه دوست فاطمی‌ها
رقیه دوست فاطمی‌ها


غلامرضا محمدی
غلامرضا محمدی


افسانه نوری
افسانه نوری


عالیه مهرابی
عالیه مهرابی

غلامرضا محمدی
غلامرضا محمدی

عالیه مهرابی
عالیه مهرابی


افسانه نوری
افسانه نوری
1399/5/15 چهارشنبه با حضور شاعران برجسته کشور و استان محفل ادبی شفق یزد آغاز به کار کرد آیین افتتاح محفل ادبی شفق یزد با حضور جمعی از شاعران برجسته استان و کشور و به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شد.
در این آیین ادبی که صبح امروز چهارشنبه 15 مرداد در آستانه عید سعید غدیرخم و به میزبانی کتابخانه عمومی دکتر جوادی یزد برگزار شد، رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ غلامرضا محمدی، شاعر برجسته یزدی و مشاور فرهنگی استاندار یزد، عالیه مهرابی، شاعر برجسته استان و دبیر محفل ادبی شفق و افسانه نوری، از دیگران شاعران توانمندی یزدی حضور داشتند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد در ابتدای این نشست ادبی با ابراز خرسندی از افتتاح محفل ادبی شفق، گفت: راه‌اندازی مجدد محافل ادبی کتابخانه‌ها که با عنایت ویژه دبیرکل محترم نهاد کتابخانه‌های عمومی و مدیران ارشد این نهاد صورت گرفته است، اتفاق مثبتی است که به غنای فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها کمک شایانی می‌کند.
دوست فاطمی‌ها همچنین بخشی از سروده‌های خود برای پویش اقتراح ماسک را قرائت کرد.
در ادامه این آیین، جمعی از شاعران برجسته کشوری و استانی با حضور در برنامه زنده اینستاگرامی افتتاح محفل ادبی شفق، سروده‌های خود در مدح حضرت امیرالمؤمنین(ع) و واقعه عظیم غدیرخم را قرائت کردند.
نغمه مستشارنظامی، دبیر محافل ادبی نهاد  کتابخانه‌های عمومی کشور، مصطفی محدثی خراسانی، فرشاد عجم و قاطمه مهدیان از جمله شاعرانی بودند که  از طریق فضای مجازی در این برنامه حضور یافتند.
محمدی، مهرابی و نوری نیز به عنوان میهمانان حضوری، در بخش‌هایی از برنامه به قرائت اشعار خود پرداختند.
گفتنی است، به دلیل، شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی، افتتاح محفل ادبی «شفق» به صورت زنده از طریق صفحه ایسنتاگرام کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
منبع: روابط عمومی اداره کل

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.