1398/3/21 سه‌شنبه با معرفی 4 اثر برگزیده توسط معلمان مهریزی نشست کتاب‌خوان ویژه فرهنگیان مهریز برگزار شد نشست کتاب‌خوان ویژه فرهنگیان با حضور رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز، کتابداران کتابخانه عمومی مجتمع و جمعی از معلمان، صبح روز یک شنبه، 19 خردادماه در محل دبیرستان دخترانه فاطمیه برگزار شد.

این نشست که به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری در دبیرستان دخترانه فاطمیه برگزار شد، 4 عنوان کتاب توسط فرهنگیان شهرستان مهریز معرفی شد.

در این جلسه، کتاب‌های «جامعه‌شناسی خودمانی» نوشته حسن نراقی توسط زهرا جاویدی‌پور، «بهشت جوانان: آنچه باید یک زن و مرد بدانند» نوشته اسدالله محمدی‌نیا توسط لیلا ولی، «ارتباط بدون خشونت» اثر مارشال روزنبرگ توسط مینا جاویدی‌پور و کتاب «بابانظر» نوشته سیدحسین بیضائی توسط سیده خدیجه طباطبایی معرفی شد.

در ابتدای نشست کتاب‌خوان ویژه فرهنگیان مهریز، سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به اهمیت مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب، جامعه را به رشد و تعالی و پیشرفت می‌رساند و جامعه‌ای که کتاب نخواند رو به انحطاط می‌رود.

وی در ادامه بیان کرد: مطالعه، ذهن را پُربار و اندیشه را رونق می‌بخشد و به همین خاطر، فرهنگ‌سازی در خصوص مطالعه کتاب از سوی معلمان می‌تواند مسیر زندگی دانش‌آموزان را روشن و اخلاق انسانی و معرفت را در وجود آنها نهادینه کند.

مهدی معتمدی، مسئول کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری نیز در این نشست خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز اصلی گردآوری و سازماندهی منابع اطلاعاتی، نیازهای معلمان و دانش‌آموزان در حوزه تحقیق و پژوهش را در کوتاه‌ترین زمان فراهم می‌کنند.

سیده خدیجه طباطبایی، مدیر دبیرستان دخترانه فاطمیه، با اشاره به اقدام ارزشمند کتابخانه‌های عمومی مهریز و حضور کتابداران در مدارس برای برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان را ارج نهاد و گفت: استقبال دانش‌آموزان از این نشست‌ها، نشان از علاقه‌مندی آنان به کتاب و کتاب خوانی است و به همین خاطر، خواستار برگزاری مستمر این نشست‌ها در مدرسه فاطمیه در سال تحصیلی جدید هستیم.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.