1399/1/15 جمعه تعطیلی کتابخانه‌های عمومی کشور استان یزد تا ۲۲ فروردین ماه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، با صدور اطلاعیه‌ای کتابخانه‌های عمومی کشور را تا ۲۲ فروردین‌ماه تعطیل اعلام کرد.

با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و هشدارهای وزارت بهداشت برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا، کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور تا ۲۲ فروردین ماه تعطیل اعلام شد.

گفتنی است، از سوم اسفند 98 تاکنون باتوجه به هشدارهای وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، کتابخانه‌های عمومی در پنج مرحله همزمان با سایر مراکز فرهنگی و آموزشی کشور تعطیل شده‌اند.

بر این اساس بلافاصله پس از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با نظارت نمایندگانی از نهاد، روند ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شد تا پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح، در زمان مناسب کتابخانه‌های عمومی خدمت‌رسانی به مردم را از سر بگیرند.

براساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد، ادامه فعالیت کتابخانه‌های عمومی کشور پس از ۲۰ فروردین‌ماه منوط به تصمیم جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا و تعلیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.