1399/2/18 پنجشنبه با توجه به فراهم نبودن شرایط لازم برای بازگشایی کتابخانه‌ها صورت می‌گیرد؛ ادامه فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی تا ۲۶ اردیبهشت ماه در فضای مجازی با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
با توجه به تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و عمل به توصیه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور همچنان تا ۲۶ اردیبهشت ماه دایر نبوده و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی کتابخانه‌ها در بستر فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
در چند هفته اخیر مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با پیش‌بینی راهکارهای مختلف و در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و پس از اطمینان از حفظ سلامتی اعضا و کتابداران، پیگیر بازگشایی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور بوده‌اند تا مطابق مقررات و ضوابط ستاد ملی کرونا، خدمات حضوری به مراجعان از سر گرفته شود.
گفتنی است، از اسفندماه سال گذشته و با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا، همزمان با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی نیز ارائه خدمات فیزیکی به اعضا را تعطیل و فعالیت‌های فرهنگی خود را در بستر فضای مجازی ادامه داده‌اند.
براساس اعلام روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عممومی کشور، تصمیم در خصوص بازگشایی یا تداوم تعطیلی کتابخانه‌ها براساس تصمیم‌گیری کلان ستاد ملی مبارزه با کرونا، به اطلاع عموم هم‌میهنان عزیز خواهد رسید.

 
منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.