1399/2/20 شنبه به منظور اعتلای فرهنگ مطالعه در اردکان؛ فرماندار اردکان از مردم شهرستان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد فرماندار اردکان از مردم شهرستان برای شرکت فعال در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
بهروز شهابی‌زاد، فرماندار اردکان خطاب به مردم شهرستان اردکان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
وی ترویج فرهنگ رضوی، مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ ائمه(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) و مطالعه منابع مرتبط با سیره امام هادی(ع) به عنوان بخش ویژه جشنواره را از مهم‌ترین اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی دانست و گفت: نهاد کتابخانه‌ها با وجود تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، جشنواره دهم را با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به پیش برده است و با مهیا کردن نسخه‌ الکترونیکی کتاب‌‌ها و امکان شرکت غیرحضوری در جشنواره، شرایط را برای شرکت پرشور آحاد جامعه فراهم کرده است.
فرماندار اردکان تصریح کرد:‌ خانواده‌ها و علاقه‌مندان در گروه‌های مختلف سنی می‌توانند با حضور در جشنواره، از این فرصت بهترین استفاده را برای مطالعه مفید و آشنایی هرچه بیشتر با سیره امام رضا(ع)، امام هادی(ع)، حضرت معصومه (س) و احمدبن موسی شاهچراغ(ع) ببرند.
شهابی زاد با بیان اینکه تنوع کتاب‌ها در جشنواره کتابخوانی رضوی قابل تحسین است، یادآور شد: جشنواره رضوی در افزایش سطح آگاهی و دانش‌افزایی جوانان و نوجوانان، نقش برجسته‌ای دارد.
وی ادامه داد: از اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی دعوت می‌کنم با شرکت در این مسابقه بزرگ کتابخوانی و تبلیغ و اطلاع‌رسانی جشنواره، در این اقدام فرهنگی و معنوی سهیم باشند.
گفتنی است، شهرستان اردکان با دارا بودن ۱۴ باب کتابخانه عمومی، بیشترین تعداد کتابخانه را در میان شهرستان‌های استان یزد دارد و بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم شهرستان نیز عضو فعال کتابخانه‌ها هستند.

 
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.