1399/3/27 سه‌شنبه به منظور تبیین برنامه‌های دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش زارج در سال جاری برگزار شد در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر زارچ که با حضور شهردار و بخشدار و اعضای انجمن برگزار شد، برنامه‌های دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تشریح شد.
نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی زارچ  به ریاست علیرضا عرشیان، بخشدار این بخش و به منظور تبیین برنامه‌های دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ارائه گزارش مالي و عملکرد کتابخانه‌های عمومی بخش زارچ و بررسي مشكلات كتابخانه‌هاي عمومي در سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد.
محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد مالی و اداری انجمن کتابخانه‌های عمومی زارچ گفت: در سال گذشته با همدلی و همکاری اعضای انجمن و مجموعه شورای شهر و شهرداری زارچ برنامه‌های خوب و باکیفیتی نظیر برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، مسابقات کتابخوانی و نیز برنامه‌های پربار اوقات فراغت در سطح کتابخانه‌های عمومی زارج برگزار شد.
رفیعی ادامه داد: در سال گذشته نیز پیگیری شروع ساخت پروژه کتابخانه شهید بابایی زارچ نیز به نتایج خوبی رسید که امیدواریم در سال جاری این پروژه به سرانجام برسد.   
عرشیان، بخشدار زارچ نیز به استقبال شایسته مردم زارچ در جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: با توجه به تمدید جشنواره کتابخوانی رضوی امیدواریم مشارکت اقشار مختلف مردم زارچ در این رویداد بزرگ فرهنگی کشور نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.
حسین صفری، رئیس اداره آموزش و پرورش زارج نیز در این جلسه گفت: دانش‌آموزان در سال‌های گذشته مشارکت خوبی در جشنواره کتابخوانی رضوی داشته‌اند و حال با توجه به تعطیلی کتابخانه‌ها و مدارس و برگزاری این مسابقه بزرگ کتابخوانی به صورت مجازی، شایسته است نهاد کتابخانه‌های عمومی از ظرفیت خوب فضای مجازی در آموزش و پرورش برای جلب مشارکت دانش‌آموزان در این جشنواره استفاده کند.
اختصاص مبلغ 20 میلیون ریال توسط شهرداری زارچ و مبلغ 5 میلیون ریال توسط بخشداری زارچ برای خرید جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی، پیگیری از طریق نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای برای اختصاص بودجه مناسب به منظور تکمیل پروژه کتابخانه شهید بابایی زارچ و پیگیری برای اختصاص زمین با کاربری فرهنگی برای ساخت کتابخانه در محل شهرک جوانان زارچ، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است، در حال حاضر سه کتابخانه شهید بابایی، شهید کلانتری و جامع وکیلی در بخش زارچ از توابع شهرستان یزد فعال هستند.

 
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.