:.
1394/5/18 یکشنبه
 
معرفی طرح کتاب‌خوان و اهداف آن
1394/5/18 یکشنبه

طرح ملی "کتاب‌خوان" با هدف ترویج مطالعه و کتابخوانی، به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طراحی و به اجرا گذاشته شده است.

آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم ، بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی از سیاست‌های طرح کتاب‌خوان است.

در سلسله نشست های این طرح، کتابداران کتابخانه‌های عمومی، نویسندگان، فرهیختگان، فعالان رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند ضمن ثبت‌نام در طرح کتاب‌خوان، به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود بپردازند و از این طریق کتاب‌های دلخواه خود را با دیگر اهالی کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارند.

در هریک از نشست‌های طرح کتاب‌خوان، هر فرد در مدت زمان تقریبی 7 دقیقه خلاصه‌ای از کتاب موردنظر خود را به دیگر کتاب‌دوستان معرفی می‌کند.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های طرح کتاب‌خوان 27 خردادماه 94 با حضور "علیرضا مختارپور" دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تهران برگزار شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این طرح در استان یزد و معرفی کتاب‌های مورد علاقه خود می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.yazdpl.ir بخش ثبت‌نام کتابخوان مراجعه کنند.

نشانی: یزد، بلوار شهید باهنر، نرسیده به میدان امام حسین(ع)، کوچه شهید حاجی مهدی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان/ تلفن:  91 - 37263790 (035) دورنگار: 37243377 (035) 
"کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور محفوظ است."
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.